Pomiary geodezyjne – Poznań

Maciej Trzaskowski

 

664 332 263

Geodeta w Poznaniu Maciej Trzaskowski wykonuje profesjonalne pomiary geodezyjne w Poznaniu i okolicach. Pomiary geodezyjne to realizacja zadań związanych z pomiarem ziemi oraz ich opisywanie. Rezultatem tego rodzaju prac są mapy i opracowania kartograficzne. Pomiary takie to cały szereg prac realizowanych przez geodetę w związku z procesem budowlanym, przeniesieniem prawa własności, kontrolowaniem technicznego stanu budowli oraz wiele innych. Jeżeli potrzebna Ci mapa do celów projektowych lub inwentaryzacja budynku, nasza firma geodezyjna wykona te usługi sprawnie i szybko. 

Pomiary geodezyjne na terenie Poznania i okolic

Oferujemy rzetelne pomiary geodezyjne w Poznaniu i okolicach – m.in. w Swarzędzu i Luboniu. Powierzone nam prace wykonujemy zawsze w terminie. Jesteśmy w posiadaniu najlepszej jakości sprzętu, a dzięki wykorzystywanym przez nas technikom satelitarnym nasze działania przebiegają szybko i efektywnie. Realizujemy zlecenia dla firm projektowych, wykonawczych, a także instalatorów sieci gazowych, energetycznych i wodociągowych. Bogate doświadczenie pozwala nam na dopasowanie się do potrzeb i oczekiwań klientów. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z naszą ofertą. W razie pytań dotyczących proponowanych przez nas usług, zapraszamy do kontaktu.

geodeta na budowie

Obsługujemy firmy projektowe, wykonawcze oraz instalatorów sieci gazowych, energetycznych i wodociągowych. Posiadamy nowoczesny sprzęt geodezyjny. Siedziba biura geodety Macieja Trzaskowskiego znajduje się w Swarzędzu – usługi wykonywane są w Poznaniu oraz okolicach, m.in. w Luboniu. 

Biuro Macieja Trzaskowskiego to firma geodezyjna z okolic Poznania, która do wykonywania zadań posługuje się sprzętem firmy TOPCON (odbiorniki GPS, niwelatory, dalmierze). W celu przyspieszenia i ułatwienia prac, do wykonywanych zleceń stosujemy techniki satelitarne. Długoletnie doświadczenie sprawia, że powierzone nam zadania wykonujemy szybko i fachowo.

Pomiary wysokościowe

Pomiary wysokościowe realizuje się używając do tego odbiornika GPS, niwelatora albo tachimetru i łaty niwelacyjnej. Mają na celu wyznaczanie wysokości punktów (rzędnych) w odniesieniu do założonego punktu odniesienia. Pozwala to przedstawić na mapie formę ukształtowania terenu. Pomiary wykonują dwie osoby – jedna zajmuje się odczytywaniem wyników z urządzenia, a druga ustawia łatę w określonych miejscach.

Pomiary sytuacyjne

Pomiary sytuacyjne pomagają określić wzajemne rozmieszczenie względem siebie różnych obiektów znajdujących się na danym terenie. Do ich wykonania potrzebne są odbiornik GPS, dalmierz, ruletka.

Pomiary sytuacyjno-wysokościowe

Pomiary sytuacyjno-wysokościowe są realizowane w celu wyznaczenia punktów szczegółowych na danej płaszczyźnie przy jednoczesnym ustaleniu ich wysokości. Wykorzystuje się do tego tzw. metodę biegunową. Wyznaczenie punktów pozwala opracować szkic terenu. Do pomiarów używa się odbiornik GPS. Uzyskane dane umożliwiają tworzenie map sytuacyjno-wysokościowych.

Kontakt

Zadzwoń lub napisz

MACIEJ TRZASKOWSKI – GEODETA UPRAWNIONY

ul. Rzemieślnicza 4
62- 020 Swarzędz
Tel. +48 664 332 263
e-mail: maciej.trzaskowski@polisystem.pl